Elmetor - silniki elektryczne, falowniki, motoreduktory, części silników elektrycznych
Jesteśmy przedstawicielem krajowych producentów silników elektrycznych: FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
Silniki FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
OFERTY SPECJALNE

SZYBKI KONTAKT:
  mobile 511-048-221
  mobile 515-096-340
  silniki@elmetor.pl

CZĘŚCI DO SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH


Części do silników elektrycznych łapy
ŁAPY
 

Oferta »
Tarcze kołnierzowe, tarcze łożyskowe
TARCZE KOŁNIERZOWE
TARCZE ŁOŻYSKOWE

Oferta »
Części do silników elektrycznych przewietrzniki
PRZEWIETRZNIKI
 

Oferta »
Części do silników elektrycznych osłony
OSŁONY
 

Oferta »
Części do silników elektrycznych tabliczki zaciskowe
TABLICZKI ZACISKOWE
 

Oferta »
Części do silników elektrycznych skrzynki przyłączeniowe
SKRZYNKI PRZYŁĄCZENIOWE
 

Oferta »
Części do silników elektrycznych obce chłodzenia
OBCE CHŁODZENIA
 

Oferta »
Części do silników elektrycznych kondensatory
KONDENSATORY
 

Oferta »
Czujniki temperatury ptc bimetal
CZUJNIKI TEMPERATURY
PTC BIMETAL

Oferta »
Hamulce do silników
HAMULCE DO SILNIKÓW
 

Oferta »
Części do silników elektrycznych - prostowniki
PROSTOWNIKI
 

Oferta »


Części do silników elektrycznych

Silnik elektryczny jest urządzeniem, które składa się z wielu różnych części. Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie, dlatego poszczególne części silników elektrycznych są mocno eksploatowane i często wymagają wymiany.

W ofercie naszego sklepu mamy wszystkie najważniejsze części zamienne do silników elektrycznych w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu zapewniamy dostęp do najważniejszych elementów silników elektrycznych zarówno przedsiębiorstwom i firmom, jak i osobom prywatnym.

Podstawowe części do silników elektrycznych

Każdy silnik elektryczny składa się z kilku podstawowych i najważniejszych części. To właśnie te elementy jego budowy poddawane są nieustannej eksploatacji, dlatego często ulegają awarii. Wówczas ich wymiana jest jedynym sposobem na to, aby silnik znów mógł sprawnie wykonywać swoją pracę.

Świetnym tego przykładem mogą być łapy do silników elektrycznych, które służą do zamocowania urządzenia. Poszczególne silniki elektryczne potrzebują odpowiednich łap, dlatego w naszym asortymencie można znaleźć te akcesoria w różnych wymiarach, dedykowanych poszczególnym markom i modelom.

Kolejnym niezbędnym elementem silników elektrycznych są tabliczki zaciskowe. Dzięki nim możliwe jest podłączenie silnika elektrycznego do zewnętrznego źródła zasilania. Tabliczki zaciskowe po odpowiednim okresie eksploatacji mogą ulegać awariom. Wówczas silnik elektryczny jest bezużyteczny, gdyż nie jest do niego dostarczana energia elektryczna. W naszej ofercie znajduje się wiele propozycji tabliczek zaciskowych różnych producentów.

Przewietrznik to jeden z ważniejszych elementów silnika elektrycznego. Co więcej, jest on kluczowy pod kątem odpowiedniego działania, ponieważ pełni bardzo istotną funkcję – zapewnia właściwą temperaturę.

Wentylator silnika jest jak chłodnica w silnikach spalinowych, ponieważ zapobiega przegrzaniu, a nawet spaleniu urządzenia. W naszym sklepie można znaleźć wiele poszczególnych rodzajów przewietrzników. Dzięki temu można swobodnie dobrać je do konkretnego modelu i producenta silnika elektrycznego. Dobry jakościowo przewietrznik jest gwarancją właściwego działania takiego silnika.

Pozostałe części zamienne do silników elektrycznych

Wyżej wymienione części stanowią fundament sprawnego działania silnika elektrycznego. Warto jednak podkreślić, że pozostałe elementy zamienne także są bardzo ważne dla prawidłowej pracy urządzenia. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę komponentów, które usprawnią lub pomogą wznowić działanie silnika zasilanego prądem.

Jednym z takich elementów są tarcze silnikowe. Dostępne są u nas zarówno tarcze kołnierzowe, tarcze napędowe, jak i tarcze przeciwnapędowe. Z powodu dużej różnorodności silników elektrycznych, niektóre tarcze kołnierzowe lub napędowe nie zawsze pasują do konkretnych modeli jednostek napędowych.

Znamy ten problem, dlatego w naszym sklepie dostępna jest specjalna tabelka, która wyraźnie pokazuje, jakie podstawowe rodzaje tarcz silnikowych można zamocować do poszczególnych modeli silnika. Dzięki temu kupując w naszym sklepie zawsze masz pewność, że tarcza będzie pasowała do Twojego urządzenia.

Kondensatory to kolejny bardzo istotny element, bez którego praca silnika jest po prostu niemożliwa. Głównym zadaniem kondensatora jest rozruch, dlatego awaria tej części uniemożliwia już samo uruchomienie elektrycznego silnika. Szeroki dostęp do takich kondensatorów rozruchowych jest więc niezbędny, aby takie urządzenia działały w sposób prawidłowy.

Ważną częścią dodatkową do silników elektrycznych jest prostownik, czyli elektroniczne układy zasilające. Prostowniki ściśle współpracują z hamulcami do silników, dlatego zarówno jedna, jak i druga część to istotny element składowy jednostki napędowej. Z tego też powodu elementy te powinny być dobierane nie tylko pod względem kompatybilności, ale także marki i modelu napędu, do którego są przeznaczone.

Szeroka oferta naszego sklepu gwarantuje, że bez problemu dopasujesz elementy zamienne do Twojego silnika elektrycznego.