Elmetor - silniki elektryczne, falowniki, motoreduktory, części silników elektrycznych
Jesteśmy przedstawicielem krajowych producentów silników elektrycznych: FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
Silniki FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
OFERTY SPECJALNE

SZYBKI KONTAKT:
  mobile 511-055-961
  mobile 507-098-774
  silniki@elmetor.pl

ELEKTROWIBRATORY


Elektrowibratory
 
Celma Indukta S.A.
Celma Indukta S.A.
elektrowibratory
  KATALOG
 


Procesy produkcyjne w zakładach przemysłowych często obejmują sortowanie, przesiewanie, mieszanie i inne takie czynności. Są one realizowane poprzez wprowadzanie materiału w drgania na specjalnych taśmach transportowych czy sitach. Do wygenerowania jednostajnego, powtarzalnego ruchu o określonej częstotliwości wykorzystuje się elektrowibratory.

Co to jest elektrowibrator?

Elektrowibrator jest urządzeniem znanym też jako elektryczny silnik wibracyjny. Składa się z solidnej i bardzo wytrzymałej obudowy, w której znajduje się jednostka napędowa oraz zestaw ciężarków mimośrodowych zamocowanych na końcach wału. Po uruchomieniu silnika ciężarki ulegają przemieszczaniu, generując sinusoidalną siłę odśrodkową. W efekcie wał jest wprawiany w drgania. Zamontowanie silnika wibracyjnego w maszynie sprawia, że drgania te przenoszą się na nią i w efekcie ona również wibruje.

Elektrowibrator - zastosowanie

Wibrator elektryczny ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w transporcie czy na placach składowych. Montuje się go w urządzeniach odpowiedzialnych za prace takie jak:

  • dozowanie produktów i substancji,
  • spulchnianie,
  • oczyszczanie maszyn,
  • odpowietrzanie materiałów sypkich,
  • ubijanie, zagęszczanie, odpowietrzanie substancji,
  • sortowanie, przesiewanie,
  • mieszanie.

Silnik wibracyjny ułatwia też opróżnianie silosów czy cysters z suchych substancji, nasion zbóż, cementu itp.

Rodzaje elektrowibratorów

Oferta firmy obejmuje elektrowibratory EWd, EWe i EWg firmy Celma Indukta SA. Urządzenia są wyposażone w trójfazowy silnik indukcyjny klatkowy. Producent przewidział możliwość regulacji skokowej siły wymuszającej wibracje, dzięki czemu poszczególne modele mają znacznie szersze zastosowanie. Przeznaczeniem elektrowibratorów z naszej oferty jest montaż w maszynach do zagęszczania mieszanki betonowej i mas formierskich, silosach na materiały sypkie, oraz jako elementy napędu wibracyjnych taśm przenośnikowych. Drgania elektrowibratora powodują wzbijanie się w powietrze substancji sypkich, na skutek czego dochodzi do zapylenia powietrza. Dlatego też silniki wibracyjne charakteryzują się wysoką klasą szczelności IP44.