Elmetor - silniki elektryczne, falowniki, motoreduktory, części silników elektrycznych
Jesteśmy przedstawicielem krajowych producentów silników elektrycznych: FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
Silniki FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
OFERTY SPECJALNE

SZYBKI KONTAKT:
  mobile 511-048-221
  mobile 515-096-340
  silniki@elmetor.pl

PRZEKŁADNIA WALCOWA


PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC01
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC01
  KARTA KATALOGOWA
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC02
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC02
  KARTA KATALOGOWA
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC03
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC03
  KARTA KATALOGOWA
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC04
PRZEKŁADNIA WALCOWA PROSTA DRC04
  KARTA KATALOGOWA

Przekładnie walcowe

W przemyśle można spotkać wiele rozwiązań, których celem jest podniesienie wydajności i jakości produkcji. Do takich technologii zaliczają się przekładnie walcowe, które należą do jednych z najczęściej stosowanych mechanizmów montowanych w maszynach. Trzon takich konstrukcji stanowią koła walcowe o równoległej osi obrotu i leżące w tej samej płaszczyźnie.

Przekładnia walcowa prosta

To bardzo wytrzymałe i wydajne rozwiązanie, którego zastosowanie przynosi wiele korzyści. Z tego względu przekładania walcowa prosta często spotykana jest w konstrukcjach maszyn.

Najważniejszą jej zaletą jest to, że mechanizm przekazuje moc bezpośrednio z jednego wału na drugi. Dlatego przekładnia, mimo że ma nieskomplikowaną budowę, umożliwia przenoszenie naprawdę dużych obciążeń. Jednocześnie wyróżnia się cichą pracą i wysoką sprawnością. Wymaga jednak odpowiedniego smarowania.

Motoreduktory walcowe żeliwne

Przekładnie walcowe poddawane są bardzo dużym obciążeniom oraz pracują w trudnych warunkach, dlatego muszą być wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Przeważnie wykonane są z żeliwa, a więc specjalnie utwardzanej mieszanki stali oraz węgla. Dzięki temu mechanizm zębaty jest chroniony i odporny na działanie wysokich temperatur oraz substancji chemicznych. Ze względu na te właściwości motoreduktory walcowe żeliwne mają zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystywane są między innymi w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym oraz metalurgicznym.

Budowa silnika z przekładnią walcową

Motoreduktory walcowe to systemy napędowe składające się z przekładni walcowej i silnika elektrycznego. Mechanizmy mają ustawiony w jednej prostej linii wał silnika i wał wyjściowy, stąd też ich nazwa – przekładnia walcowa prosta.

Urządzenie może być wyposażone w dowolną jednostkę napędową oraz w dodatkowe elementy, takie jak hamulec lub jednokierunkowe sprzęgło. Całość przeważnie jest zamknięta w kompaktowej obudowie, wykonanej z żeliwa lub wysoko gatunkowej stali.