Elmetor - silniki elektryczne, falowniki, motoreduktory, części silników elektrycznych
Jesteśmy przedstawicielem krajowych producentów silników elektrycznych: FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
Silniki FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
OFERTY SPECJALNE

SZYBKI KONTAKT:
  mobile 511-048-221
  mobile 515-096-340
  silniki@elmetor.pl

WÓZKI PALETOWE


Wózki paletowe

Wózki paletowe ręczne to idealne rozwiązanie do transportu towarów na paletach w ramach transportu wewnętrznego w firmach. Jego prostota polega na tym, że do jego napędu potrzebna jest tylko siła mięśni ludzkich i nic więcej. Jedynym wymogiem do efektywnej pracy wózków jest równa, twarda i sucha powierzchnia po której mają się poruszać. Typowy udźwig wózka to 2 500 kg i długość wideł 1 150 mm – praca ze standardową europaletą. Pozostałe długości wideł to: 800, 1000, 1500, 1800, 2000, 2500 mm.
Poza sprzedażą oferujemy również naprawy pogwarancyjne wózków paletowych.

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego.


Wózki paletowe

Palety stanowią podstawę każdego magazynu. Ten sposób transportu stał się w logistyce standardem. Dlatego tak ważne jest, aby każdy magazyn wyposażony był w wózki paletowe.

Ich jakość oraz trwałość mają bezpośrednie przełożenie na skuteczność wykonywanej pracy. Dobry wózek paletowy przekłada się także na bezpieczeństwo towaru, który przewozi się po magazynie z jego pomocą. Czym zatem kierować się przy wyborze wózka paletowego?

Cechy wózków paletowych ręcznych - lekkość, zwrotność, wszechstronność

Wózek paletowy musi wyróżniać się lekkością i zwrotnością, ponieważ sprzęt ten używany jest w magazynach o różnych gabarytach. Średnia waga takiego wózka wynosi około 70-110 kg, ale jest to uzależnione od konkretnego modelu oraz producenta.

Standardowy rozmiar wózka paletowego to zazwyczaj 115-113 cm długości oraz 55-70 cm szerokości. Na rynku dostępne są także modele o innych rozmiarach, czego przykładem są wózki paletowe wysokiego podnoszenia.

Kolejnym niezwykle istotnym parametrem technicznym jest nośność. Wynosi ona zazwyczaj od 1 do 3 ton. Istnieją jednak wózki, które mogą unieść nawet 5 ton. Warto dodać, że takie wózki mogą być wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia takie, jak:

  • system elektrycznego podnoszenia i opuszczania wideł,
  • system skrętnych wideł (łatwe manewrowanie),
  • hamulce automatyczne,
  • wbudowane wagi,
  • wyświetlacze LCD z informacjami o nośności,
  • system ochrony przed wstrząsami,
  • uchwyty na dokumenty.

Warto dodać, że wózki paletowe są stosunkowo proste w obsłudze. Dzięki temu wystarczy krótkie szkolenie, aby pracownicy mogli skutecznie z nich korzystać.

Zalety wózków paletowych ręcznych – oszczędność kosztów i prostota obsługi

Wózki paletowe to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które jednocześnie pozwala na ułatwienie codziennej pracy z towarem na paletach. Warto dodać, że takie wózki najczęściej używane są w magazynach, ale to niejedyne miejsce, gdzie znajdują one praktyczne zastosowanie.

Świetnie sprawdzają się one także w fabrykach i zakładach produkcyjnych, sklepach, centrach dystrybucyjnych, hotelach, restauracjach oraz hipermarketach. Innymi słowy, wózki widłowe potrzebne są wszędzie tam, gdzie pracuje się z paletami różnych towarów.

Cechy wózków paletowych z napędem elektrycznym – moc, wydajność, stabilność

Wózki paletowe dzielą się na dwa główne rodzaje – wózki elektryczne oraz ręczne. Modele elektryczne cechują się wysoką wydajnością oraz stabilnością. Ten rodzaj wózków paletowych zaprojektowany został w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną łatwość obsługi i cichą pracę.

Wózki paletowe z napędem elektrycznym – oszczędność czasu i sił pracowników

Główną zaletą elektrycznego wózka paletowego jest oszczędność sił i czasu pracowników. Silnik wspomaga pracę użytkownika, dlatego wykonanie danego zadania przebiega szybciej i wymaga mniejszego wysiłku.

Używanie elektrycznych wózków paletowych jest zatem nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ekonomiczne, ponieważ pracownicy są w stanie zrobić więcej i szybciej. Takie wózki najczęściej używane są w większych magazynach, ponieważ ich cena jest wyższa niż ręcznych wózków paletowych.

Z tego też powodu inwestycja w elektryczny wózek widłowy powinna być podyktowana wieloma czynnikami, które zamortyzują koszt zakupu urządzenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cena takiego elektrycznego wózka różni się ze względu na producenta, parametry oraz usprawnienia.

Jakie czynniki wpływają na wybór między wózkiem ręcznym a elektrycznym?

Wybór wózka paletowego powinien być podyktowany zapotrzebowaniem w miejscu pracy. W przypadku dużych magazynów, w których palety stanowią stale przewożone ładunki, warto zainwestować w wózek elektryczny. Jest on gwarancją nie tylko stabilności, ale przede wszystkim usprawnienia wykonywanej pracy.

Warto jednak dodać, że zdecydowaną zaletą wózka paletowego ręcznego jest jego niska awaryjność. Taki wózek nie ma elektrycznego silnika, który mógłby ulec uszkodzeniu.

A jeśli pojawi się problem ze sprzętem, nasza firma oferuje naprawy wózków paletowych.

Jakie kwestie warto rozważyć przed zakupem wózka paletowego ręcznego lub elektrycznego?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakie jest zapotrzebowanie danego miejsca. Wbrew pozorom gabaryty magazynu wcale nie definiują jednoznacznie wyboru wózka. Dlaczego? Ponieważ nawet w małym sklepowym magazynie wózek elektryczny może być najlepszym rozwiązaniem.

Analogicznie rzecz biorąc, w przypadku dużych magazynów paletowy wózek elektryczny nie zawsze jest dobrym wyborem, choćby ze względu na wysokie koszty zakupu czy ryzyko awarii. Wszystko zatem zależy nie tylko od gabarytów magazynu, ale także od innych czynników.

Podsumowując, wózki paletowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pracowników, którzy na co dzień pracują z paletami. Szczególnie często takie wózki wykorzystywane są w magazynach i sklepach. Jeżeli planujesz zakup tego typu urządzeń, zachęcamy do złożenia zapytania ofertowego!